Özet: 2019 (Tekrar! Merhaba)

Özet: 2019 (Tekrar! Merhaba)

Herkese selam ben Volkan.

Daha önce defalarca düzenli blog yazma denemeleri yapmama rağmen bir türlü kararlı bir şekilde yayın yapamamıştım. (20112015 2016 …) Yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde hem yeni bir başlangıç yaparak yeniden blog yazmaya başlamak hem de 2019un benim için nasıl geçtiğini paylaşmak istiyorum.

2011den kalıntılar…

Bu yıl benim için -elimde olmayan nedenlerden ötürü- oldukça zorlu bir şekilde başlamıştı. Bolu’da harita-emlak-temizlik üçgenini kapsayan yeni bir işe giriştik. 2 ay sonunda bu sektörden çıkma kararı verip işi sonlandırdık. Bu süreç içinde bir taraftan da Tuğçe ile bizim nişan gibi tatlı bir telaşımız vardı 🙂

Bu yoğun tempoda ancak yaza doğru tekrar işlerle ilgilenmeye başlayabildim. Mayıs itibariyle Nosa Teknoloji ekibi olarak yeni bir kripto para borsası projesine başladık. Kendi projemiz olmadığı için detay veremiyorum ancak yaklaşık 6 aylık bir süreçte neredeyse tüm zamanımızı bu projeye aktardık. “Blockchain” daha önce herhangi bir çalışma yapmadığımız bir alan olduğu için oldukça fazla araştırma yapmamız ve danışmanlık almamız gerekti. Sonuç olarak içerisinde birçok platform ve entegrasyon barındıran bu projeyi tamamladık ve teslim ettik. Yeni yıl için şimdiden 2 proje anlaşması yaptık ve yılın tamamını doldurduk.


Bireysel olarak 2019 yılında ne yazık ki herhangi bir girişimde bulunamadım ve öğrendiklerimi arkadaş sohbet ortamları dışında hiçbir yerde paylaşamadım. Ancak 2020 senesi için oldukça fazla planım ve hedefim var. En önemli planlarımdan ilki; araştırdığım ve öğrendiğim bilgileri bu blog aracılığıyla sizle paylaşmak 🙂 Bir diğeri de şu anda yaşadığım Kıbrıs ile ilgili yerel projeler yapmak. Hatta bunlardan biriyle ilgili araştırmalarım devam ediyor. Sanırım bugüne kadar böyle bir dijital projeye ciddi bir yatırım yapacağım. Detaylarını tabi ki ilk olarak buradan sizlerle paylaşacağım.

Yeni yıl ile ilgili ilk hedefim kendi kullandığım ve şirkette aktif olarak kullandığımız program ve servisleri sizlere tanıtmak. Bunlarla ilgili oldukça araştırma yapıyorum umarım ihtiyacı olan birilerine yardımı dokunur.

Şimdiden herkesin yeni yılını kutluyorum. Dilediğiniz gibi bir yıl olsun.

Sevgiler, Volkan.